logo
Witamy na TORICH INTERNATIONAL LIMITED
+86-13736164628

4130 Chromoly Rura Wysokowytrzymałościowa Bezszwowa, Ciągniona na Zimno, do Podwozi Samochodowych

Podstawowe właściwości
Miejsce pochodzenia: Zhejiang/Chiny
Nazwa marki: TORICH
Certyfikacja: ISO9001 ISO 14001 TS16949
Numer modelu: ASTM A513
Nieruchomości handlowe
Minimalna ilość zamówienia: 1 tona
Cena: 800-1000 USD/Ton
Warunki płatności: L/C, D/A, D/P, T/T
Zdolność do zaopatrzenia: 60000 ton / ton rocznie
Podsumowanie produktu
Rury podwozia samochodowego 4130 Rury podwozia chromoli 4130 okrągła rurka chromolowa to rurka mechaniczna o niskim stopniu chromu-molibdenu opracowana do spawanych konstrukcji samochodowych wymagających wysokiej wytrzymałości, dobrej wytrzymałości, kontrolowanych wymiarów,i mniejsza masa konstrukcy...

Szczegóły produktu

Podkreślić:

Rura podwozia samochodowego ze stali stopowej chromowo-molibdenowej

,

Okrągła chromowana rura podwozia o wysokim stosunku wytrzymałości do masy

,

Bezszwowa rura chromowo-molibdenowa 4130 wykończona na zimno

Product: Rura podwozia samochodowego / okrągła rura podwozia ze stali chromowo-molibdenowej
Material: Stal stopowa chromowo-molibdenowa
Primary Grade: SAE/AISI 4130, UNS G41300
Typical Outside Diameter: 12,7–101,6 mm
Typical Wall Thickness: 0,8–6,0 mm
Length: 1–12 m, dostępne długości niestandardowe
Heat Treatment: Wyżarzane, normalizowane, odprężane lub hartowane i odpuszczane
Ends: Cięcie gładkie, gratowanie, cięcie piłą lub obróbka skrawaniem zgodnie ze specyfikacją
Opis produktu
Automotive Chassis Tube 4130 Round Chromoly Chassis Tube
Rury podwozia samochodowego 4130 Rury podwozia chromoli

4130 okrągła rurka chromolowa to rurka mechaniczna o niskim stopniu chromu-molibdenu opracowana do spawanych konstrukcji samochodowych wymagających wysokiej wytrzymałości, dobrej wytrzymałości, kontrolowanych wymiarów,i mniejsza masa konstrukcyjnaDo konstrukcji podwozi samochodowych, SAE/AISI 4130 jest powszechnie dostarczany jako bezszwedzą, wykończoną na zimno lub wykończoną na gorąco rurę mechaniczną zgodnie z ASTM A519/A519M, z znormalizowanymi, wygrzewanymi, odciągniętymi,lub warunków ugaszenia i hartowania, wybranych zgodnie z wymaganiami produkcji i końcowej wydajności.

W porównaniu z konwencjonalnymi niskoemisyjnymi rurami podwozia,4130 zapewnia wyższy stosunek wytrzymałości do masy i pozwala inżynierom na stosowanie stosunkowo cienkich sekcji ściennych, w przypadku gdy konstrukcja i procedura spawania pozwalają naJest szczególnie odpowiedni do rurkowych elementów podwozia ramy przestrzennej, które są poddawane łącznym obciążeniom zginania, skręcania, wibracji i zmęczenia.

Specyfikacje
Pozycja Specyfikacja
Produkt Rury podwozia samochodowego / okrągłe rury podwozia chromolowego
Materiał Stali stopowych z chromu i molibdenu
Klasy podstawowe SAE / AISI 4130, UNS G41300
Podstawowy standard ASTM A519/A519M
Szlak produkcji Bezszwedzone, wykończone na gorąco lub wykończone na zimno bezszwedzone
Kształt Okrągłe
Typowa średnica zewnętrzna 120,7-101,6 mm
Rozszerzony zakres ASTM A519 OD Do 323,8 mm
Typowa grubość ściany 00,8-6,0 mm
Długość 1-12 m, dostępne długości cięcia na zamówienie
Tolerancja grubości ściany Wymóg ASTM A519; minimalna ściana w dowolnym punkcie zwykle nie więcej niż o 12,5% poniżej wartości nominalnej, w stosownych przypadkach
Tolerancja nadmiernej dawki Zgodnie z tabelą rozmiarów i warunków dostawy ASTM A519
Prawość Zgodnie z wymogami ASTM A519 dotyczącymi bezszwowych okrągłych mechanicznych rur
Powierzchnia Czarne, marynowane, oliwane, jaskrawe, wykończone na zimno, mielone lub o określonej wykończenia
Obsługa cieplna Pochłonięte, znormalizowane, zmniejszone stresem lub wygaszone i rozgrzewane
Końce Pozostałe maszyny, z wyłączeniem tych objętych pozycją 9403
Inspekcja Analiza chemiczna, kontrola wymiarów, badanie rozciągania, jeżeli jest to określone, badanie twardości i nieobowiązkowe badania NDT
Certyfikacja Świadectwo badania młyńskiego; EN 10204 3.1 dostępne w przypadku określonych
Główne cechy
Wysoki stosunek siły do masy

SAE 4130 zawiera około 0,80-1,10% chromu i 0,15-0,25% molibdenu.i odporność na zmęczenie w porównaniu z zwykłymi rurami mechanicznymi niskoemisyjnymi.

Materiał 4130 wyciągnięty na zimno i znormalizowany zwykle osiąga wytrzymałość na rozciąganie około 590-760 MPa i wytrzymałość wydajności 480-590 MPa, w zależności od wielkości sekcji i warunków przetwarzania.Obsługa cieplna może znacząco zwiększyć te wartości.

Kontrołowana zawartość węgla w konstrukcjach spawanych

Zakres węgla ASTM/SAE 4130 wynosi około 0,28-0,33%.Ten poziom węgla zapewnia znacznie wyższą twardość niż stal łagodna, pozostając jednocześnie bardziej odpowiedni do wytwarzania i spawania niż wyższe węglowe gatunki Cr-Mo, takie jak 4140.

Należy wybrać prawidłowy materiał wypełniający, wejście ciepła, konstrukcję złącza, kontrolę przyczep i wymagania dotyczące przedgrzewania w zależności od grubości ścian rur, procesu spawania, konstrukcji podwozia,i specyfikacji produkcji stosowanej.

Odpowiednie dla struktur rurowych o cienkiej ścianie

4130 rury są często wybierane, gdy projektanci podwozia muszą zmniejszyć masę rury bez zmniejszania pojemności konstrukcyjnej.,okrągłość i stan powierzchni do gięcia CNC, wycięcia rur, montażu jig i precyzyjnego spawania.

Dobry wydajność w zakresie zmęczenia i skręcenia

System stopu Cr-Mo zapewnia przydatne połączenie wytrzymałości i wytrzymałości dla elementów rurowych narażonych na wielokrotne wibracje drogowe, obciążenie torsyjne podwozia, siły zakrętowe, przyspieszenie,i obciążenia hamulcowe.

Ostateczna wydajność wytrzymałościowa zależy jednak w dużym stopniu od jakości spawania, geometrii rur, stanu strefy dotkniętej ciepłem, stężenia naprężeń, konstrukcji stawu i stanu powierzchni.

Nasze korzyści
Kontrolowana spójność wymiarowa dla produkcji podwozia

Powszechnym problemem dla profesjonalnych producentów podwozi jest zmiana średnicy zewnętrznej i grubości ściany, ponieważ niestabilność wymiarowa bezpośrednio wpływa na gięcie CNC, wycięcie rur,pozycjonowanie wyciągów, i kontrolę spawania.

Możemy dostarczać wykończone na zimno rurki 4130 zgodnie z wymaganiami wymiarowymi ASTM A519 z inspekcją wymiarową OD, grubości ściany, jajowości, długości i prostości.Przed produkcją można uzgodnić ściślejsze tolerancje specyficzne dla danego projektu, gdy urządzenia podwozia lub automatyczne linie produkcyjne wymagają ściślejszej kontroli.

Warunki obróbki cieplnej określone przed produkcją

Innym ryzykiem zakupu jest zamówienie tylko "rury 4130" bez określenia stanu metalurgicznego.ale nie można zastosować jednej uniwersalnej wartości rozciągania i wydajności do każdej rury 4130, niezależnie od obróbki cieplnej.

W przypadku projektów podwozia wymagany stan można zatem zdefiniować w specyfikacji zakupu jako wygrzewany, znormalizowany, zmniejszony naprężenie lub ugasiony i hartowany.Wartości akceptacji właściwości mechanicznych można również zapisać bezpośrednio do zamówienia, gdy jest to wymagane.

Pełna identyfikowalność ciepła dla konstrukcji o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa

Producenci podwozi i sportów motorowych zazwyczaj wymagają identyfikacji materiału, aby pozostać identyfikowalnym od produkcji stali poprzez produkcję rur i produkcję.

Każda partia produkcji może być powiązana z zapisami liczby ciepła, analizą chemiczną, kontrolą wymiarów, zapisami o obróbce cieplnej i wynikami badań mechanicznych, w przypadku gdy jest to określone.1 certyfikacja inspekcji może być również dostarczana, gdy jest to wymagane przez specyfikację zakupu.

Standardy wykonania
System standardowy Stosowana norma / stopień Opis
ASTM ASTM A519/A519M Klasa 4130 Rury mechaniczne bez szwu z węgla i stali stopowej
SAE / AISI SAE/AISI 4130 / UNS G41300 Określenie stali stopowej chromu i molibdenu
Działalność EN 10083-3 25CrMo4 / 1.7218 Porównywalna europejska stal stopowa Cr-Mo
JIS JIS G4053 SCM430 Porównywalna japońska stal konstrukcyjna ze stopu Cr-Mo
GB GB/T 3077 30 CrMo Porównywalna chińska stal konstrukcyjna ze stopu Cr-Mo
GOST GOST 4543 30KhMA Porównywalna rosyjska stal stopowa

Równoważne klasy są przybliżonymi odpowiednikami materiału, a nie automatycznymi substytutami jednego za jednego.wymagania dotyczące certyfikacji muszą zostać potwierdzone przed zastąpieniem.

Zastosowanie
Rurociągowe podwozie z ramą przestrzenną główna szyba boczna

4130 okrągłe rurki chromolowe mogą być stosowane jako główna wzdłużna boczna szyba w spawanym rurowym podwoziu ramy kosmicznej samochodowej.

Rurka przenosi ładunki wzdłużne, gięcia i skrętu między przednią i tylną sekcją podwozia, zapewniając jednocześnie punkty mocowania dla elementów poprzecznych i trójkątnych elementów konstrukcyjnych.Wybór średnicy rury, grubość ściany, obróbka cieplna, szczegóły spawania i geometria węzłów powinny opierać się na obliczeniach konstrukcyjnych i obowiązujących przepisach dotyczących konstrukcji pojazdu lub sportów motorowych.

Skład chemiczny
Klasa Standardowy C Tak. Mn P Max. S Max. Kr Mo. Nie Max.
4130 / G41300 ASTM / SAE 0.28-0.33 0.15-0.35 0.40-0.60 0.035-0.040* 0.040 0.80-1.10 0.15-0.25 - Tak.
25CrMo4 / 1.7218 EN 10083-3 0.22-0.29 ≤ 0.40 0.60-0.90 0.025 0.035 0.90-1.20 0.15-0.30 - Tak.
SCM430 JIS G4053 0.28-0.33 0.15-0.35 0.60-0.90 0.030 0.030 0.90-1.20 0.15-0.30 ≤ 0.25
30CrMo GB/T 3077 0.26-0.33 0.17-0.37 0.40-0.70 0.025 0.025 0.80-1.10 0.15-0.25 ≤ 0.30
30KhMA GOST 4543 0.26-0.33 0.17-0.37 0.40-0.70 0.025 0.025 0.80-1.10 0.15-0.25 ≤ 0.30
Właściwości mechaniczne
Klasa Warunek odniesienia Wytrzymałość na rozciąganie Rm Siła wydajności Re / Rp0.2 Wydłużenie Twardość / Uwaga
SAE/AISI 4130 Wykonane na zimno, znormalizowane, reprezentatywne 590-760 MPa 480-590 MPa 20-30% W zależności od stanu
25CrMo4 Zgaszone + Hartowane, przekrój ≤ 16 mm 900-1100 MPa ≥ 700 MPa ≥ 12% Właściwości zmniejszają się wraz ze wzrostem wielkości sekcji
SCM430 Zgaszone + Ogrzewane, próbka referencyjna około 25 mm ≥ 930 MPa ≥ 785 MPa ≥ 12% Twardość do dostarczania, zwykle kontrolowana oddzielnie
30CrMo Zgaszone + Ogrzewane, próbka referencyjna ≥ 930 MPa ≥ 735 MPa ≥ 12% Typowa obróbka cieplna: ugasić w temperaturze około 880°C i zagrzewać w temperaturze około 540°C
30KhMA Zgaszone + Ogrzewane, przekrój odniesienia około 15 mm ≥ 930 MPa ≥ 735 MPa ≥ 12% Porównywalny stopień GOST Cr-Mo
Automotive chassis tube manufacturing process 4130 chromoly tube dimensional inspection Automotive chassis tube applications Precision steel tube quality control
Częste pytania
P: Czy jest pan firmą handlową lub producentem?
A: Producent, może również handlować.
P: Jak długi jest czas dostawy?
A: Ogólnie rzecz biorąc, to 10-15 dni, jeśli towary są na magazynie, lub to 30-40 dni, jeśli towary nie są na magazynie, zależy od ilości.
P: Czy dostarczasz próbki?
A: Tak, możemy zaoferować próbkę za darmo, ale musimy zapłacić koszty frachtu.
P: Jakie są warunki płatności?
A: Płatność ≤ 2000 USD, 100% z góry. Płatność ≥ 2000 USD, 30% T/T z góry, saldo przed wysyłką. Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się skontaktować ze mną.
Produkty pokrewne
  • Części samochodowe ASTM A513 Rury stalowe spawane na zimno z produkcją DOM

    Auto Parts ASTM A513 Welded Steel Tubes with DOM production ASTM A513 Electric-Resistance-Welded Carbon and Alloy Steel Mechanical Tubing Applications: for Machinery, Mechanical Engineering 1. Standard: ASTM A513 cold rolling welded precision steel tubes 2. Steel Grade: SAE1010, SAE1020, other ...
  • Średnica 25 mm Jasny, bez szwu stalowa rura do systemów hydraulicznych

    EN10305-1 E235 E355 NBK Bright Annealing Precision Steel Pipes for Hydraulic Systems EN10305-1 NBK Bright Annealed Precision steel pipes for Hydraulic system OD:4-80 (mm) WT0.5-10 (mm) Length 1000-12000mm Product name: Seamless Precision Steel Pipe Application: for hydraulic systems precision steel ...
  • Precyzyjna stalowa rura bez szwu fosforanowo-fosforanowa do układów hydraulicznych

    Steel Pipes with high precision for Hydraulic Systems with Black Phosphating surface Black Phosphated Hydraulic Tubes with High Precision and tight tolerance, the tubes are produced by precision cold drawn and cold rolling, then bright annealed in a protected atmosphere, afterwards it is blackphosph...
  • Precyzyjne bezszwowe ocynkowane rury stalowe DIN2391 EN103052 ST35.0 ST37

    Precision Seamless Galvanized Steel Tubes DIN2391 EN103052 ST35.0 ST37 Production Process: Cold rolling by Cold pilger machine and Cold rolling machine,galvanized and zinc plated could be applied. Cold Rolled and Galvanized Steel Tube Production process: DIN highly accurate, cold rolled and bright ...

Wyślij zapytanie